Cena XPeng P7 w Polsce zależy dziś przede wszystkim od tego, czy wybierasz ostatni egzemplarz z wyprzedaży, nowy samochód z oficjalnej oferty, czy auto używane z importu. Różnica między najtańszą ofertą a wersją AWD Performance przekracza 77 tys. zł, dlatego sama nazwa modelu nie wystarcza do oceny opłacalności. Poniżej porządkuję ceny, wyposażenie, zasięg oraz ryzyka związane z zakupem P7 i nowszego P7+.
Najważniejsze informacje o cenie XPeng P7
- 164 900 zł brutto kosztują wybrane ostatnie egzemplarze z oferty „Last Call”.
- 216 900 zł brutto to cena katalogowa wersji RWD Long Range.
- 241 900 zł brutto trzeba zapłacić za odmianę AWD Performance.
- RWD oferuje do 576 km zasięgu WLTP, a AWD do 505 km.
- Używane i importowane P7 można znaleźć za około 146 000-209 000 zł, ale wymagają dokładniejszej weryfikacji.
- XPeng P7 i P7+ to dwa różne samochody, choć nazwy są bardzo podobne.

Ile kosztuje XPeng P7 w Polsce w 2026 roku
Najniższa oficjalnie komunikowana cena za nowego XPeng P7 wynosi obecnie 164 900 zł brutto. To oferta typu „Last Call”, dotycząca ostatnich dostępnych samochodów, więc nie należy traktować jej jako stałej ceny całej gamy. Konkretna konfiguracja, rocznik oraz wyposażenie mogą zależeć od tego, co pozostało u dealera.
Standardowy cennik wygląda mniej atrakcyjnie, ale daje czytelniejszy punkt odniesienia. Według danych XPENG Polska wersja RWD Long Range kosztuje 216 900 zł, natomiast sportowa odmiana AWD Performance została wyceniona na 241 900 zł.
| Wersja lub rodzaj oferty | Cena brutto | Najważniejsza cecha |
|---|---|---|
| P7 z wyprzedaży „Last Call” | 164 900 zł | Ostatnie dostępne egzemplarze, ograniczona dostępność |
| P7 RWD Long Range | 216 900 zł | 276 KM, do 576 km WLTP |
| P7 AWD Performance | 241 900 zł | 473 KM, 0-100 km/h w 4,1 s |
Moja rada jest prosta. Przy cenie 164 900 zł trzeba sprawdzić VIN, rok produkcji, dokładną wersję oraz warunki gwarancji, bo atrakcyjna kwota może dotyczyć samochodu z określonej puli magazynowej. Przy aucie za ponad 200 tys. zł różnica w wyposażeniu i finansowaniu potrafi być ważniejsza niż sama cena wyjściowa.
Co dostajesz za tę kwotę
Tańszy P7 RWD Long Range ma silnik o mocy 276 KM i napęd na tylne koła. Przyspiesza do 100 km/h w 6,7 sekundy, a według cyklu WLTP może przejechać do 576 km. To bardzo dobry zestaw dla kierowcy, który chce jeździć dynamicznie, ale nie potrzebuje ekstremalnych osiągów.
Wersja AWD Performance korzysta z dwóch silników i rozwija 473 KM. Zasięg spada do 505 km WLTP, ale sprint do setki trwa zaledwie 4,1 sekundy. Dla mnie to odmiana dla osoby, która faktycznie wykorzysta napęd na cztery koła albo po prostu ceni osiągi bardziej niż maksymalny zasięg.
| Parametr | P7 RWD Long Range | P7 AWD Performance |
|---|---|---|
| Moc | 276 KM | 473 KM |
| Napęd | RWD | AWD |
| 0-100 km/h | 6,7 s | 4,1 s |
| Zasięg WLTP | 576 km | 505 km |
| Ładowanie DC 10-80% | około 29 minut | |
Obie wersje mają akumulator, który można ładować prądem stałym z mocą do 175 kW. W praktyce czas ładowania zależy od temperatury baterii, poziomu naładowania i konkretnej ładowarki. Deklarowane 29 minut jest realnym punktem odniesienia, ale nie gwarantowanym czasem przy każdym postoju.
Na pokładzie znajdują się między innymi dwa duże ekrany, system multimedialny Xmart OS, rozbudowane systemy wsparcia kierowcy, panoramiczne elementy wyposażenia oraz przednie fotele z funkcją podgrzewania i wentylacji. Największą zaletą P7 pozostaje jednak połączenie komfortu, osiągów i bogatego wyposażenia seryjnego, a nie pojedynczy gadżet.
P7 czy P7+ nie pomyl tych modeli
W 2026 roku łatwo pomylić XPeng P7 z P7+, ponieważ oba samochody mają podobne oznaczenie i elektryczny napęd. Klasyczny P7 jest niskim sedanem o długości 4888 mm. P7+ to nowszy, większy liftback, który oferuje więcej przestrzeni i zupełnie inną konstrukcję.
| Model | Nadwozie | Cena od | Zasięg WLTP | Dla kogo |
|---|---|---|---|---|
| XPeng P7 | Sportowy sedan | 164 900 zł w wyprzedaży | Do 576 km | Dla kierowcy szukającego niskiego, dynamicznego auta |
| XPeng P7+ | Duży liftback | 197 900 zł | Do 530 km | Dla osób potrzebujących większej przestrzeni i nowszej technologii |
Cennik P7+ zaczyna się od 197 900 zł za wersję RWD Standard Range Pro. Odmiana RWD Long Range Pro kosztuje 218 900 zł, a AWD Performance Pro 239 900 zł. To oznacza, że podstawowy P7+ może być droższy od wyprzedażowego P7, ale tańszy od regularnie wycenionego P7 AWD.
Jeżeli zależy mi na eleganckim sedanie i najlepszym zasięgu, wybrałbym P7 RWD. Gdy priorytetem jest praktyczność, duży bagażnik oraz nowsza architektura ładowania, P7+ ma więcej sensu. Samo podobieństwo nazwy nie powinno decydować o zakupie.
Czy używany lub importowany P7 opłaca się bardziej
Rynek wtórny jest wyraźnie tańszy od regularnej ceny salonowej. Oferty importowanych P7 i P7i z roczników 2023-2025 pojawiają się w przedziale około 146 000-209 000 zł. Mediana cen takich samochodów jest niższa niż koszt nowego egzemplarza z polskiej dystrybucji, ale trzeba pamiętać, że większość z nich ma już historię użytkowania.
W ogłoszeniach Otomoto można znaleźć także samochody demonstracyjne lub prawie nowe auta dealerskie. Ich ceny w okolicach 180 000-226 000 zł pokazują, że warto porównać kilka kanałów zakupu, zamiast automatycznie wybierać import.
Przeczytaj również: Opel Mokka - Cena i aktualny cennik. Ile realnie zapłacisz w salonie?
Na co uważać przy imporcie
- Sprawdź, czy samochód ma europejską homologację i pełną dokumentację.
- Zweryfikuj, czy gwarancja producenta obowiązuje w Polsce.
- Ustal, czy oprogramowanie, nawigacja i aplikacja działają w europejskim regionie.
- Porównaj wyposażenie, bo chińskie oznaczenia wersji nie zawsze odpowiadają europejskim.
- Poproś o raport historii, stan baterii oraz pomiar pojemności użytkowej akumulatora.
Największe ryzyko nie dotyczy samego napędu elektrycznego, tylko obsługi posprzedażowej i części. Tańszy import może być dobrym zakupem, lecz oszczędność traci sens, jeśli później trzeba długo czekać na element nadwozia, aktualizację systemu albo naprawę elektroniki.
Jak policzyć realny koszt użytkowania
Samochód elektryczny nie kończy swoich kosztów na cenie zakupu. Przy zużyciu katalogowym P7 RWD na poziomie około 16,8 kWh/100 km i domowej energii kosztującej przykładowo 1,20 zł za kWh, przejechanie 100 km kosztuje około 20 zł. To wartość orientacyjna, bo zimą zużycie może wzrosnąć, szczególnie na krótkich trasach.
Publiczne ładowarki są wygodniejsze, ale zwykle droższe. Przy stawce 2,50 zł za kWh koszt 100 km może wzrosnąć do około 42 zł. Dlatego przed zakupem sprawdziłbym, czy mam możliwość ładowania w domu albo w miejscu pracy. Bez tego przewaga kosztowa elektryka będzie mniejsza.
Do budżetu trzeba doliczyć ubezpieczenie, opony, serwis, ratę finansowania i ewentualne dodatki. Lakier metalizowany, konkretny pakiet wyposażenia czy hak mogą podnieść cenę o kilka tysięcy złotych, a składka AC zależy między innymi od wieku kierowcy, miejsca zamieszkania i wartości samochodu.
Którą wersję XPeng P7 wybrać
Najbardziej rozsądny wybór dla większości kierowców to RWD Long Range. Oferuje bardzo dobry zasięg, wystarczające osiągi i niższą cenę niż AWD. Napęd na tył dobrze pasuje do charakteru sedana, a 276 KM trudno uznać za wynik skromny.
AWD Performance wybrałbym tylko wtedy, gdy przyspieszenie 4,1 sekundy i lepsza trakcja naprawdę mają dla mnie znaczenie. Dopłata wynosi 25 000 zł, a dodatkowo trzeba zaakceptować krótszy zasięg oraz potencjalnie wyższe koszty opon i ubezpieczenia.
Oferta za 164 900 zł jest najbardziej interesująca cenowo, ale wymaga szybkiej i dokładnej weryfikacji. Jeżeli konkretny samochód ma pełną gwarancję, odpowiadające mi wyposażenie i nie jest obciążony niejasną historią, może być znacznie lepszym zakupem niż używany import.
Co sprawdzić przed wpłatą zaliczki za P7
- Cenę końcową brutto wraz z lakierem, pakietami i kosztami finansowania.
- Numer VIN, rok produkcji i status samochodu demonstracyjnego.
- Zakres gwarancji na auto oraz osobno na akumulator trakcyjny.
- Dostępność serwisu i części w najbliższym autoryzowanym punkcie.
- Warunki odstąpienia od rezerwacji, termin odbioru i wyposażenie wpisane do umowy.
Moja ocena jest taka, że XPeng P7 za 164 900 zł może być jedną z ciekawszych okazji wśród dużych elektrycznych sedanów, ale tylko jako realnie dostępny, sprawdzony egzemplarz. Przy cenie katalogowej lepiej porównać go również z P7+, Teslą Model 3 i używanymi samochodami premium, bo wtedy o opłacalności decydują już nie tylko osiągi, lecz także serwis, utrata wartości i wygoda codziennego ładowania.